Přání, přáníčka, blahopřání
Ostatní
Přání k jubileu, přáníčka, blahopřání, gratulace

Za životní jubileum považujeme narozeniny slavící násobky 10 let. Nejvýznamnějším jubileem je určitě 50 let. Pokud normálně příliš neslavíte narozeniny, tak k v případě jubilea udělejte změnu a popřejte i těm, kterým byste normálně negratulovali. Několik inspirujících textů přání k životnímu jubileu naleznete právě zde.

Padesátka je nejvýznamější jubileum, kulaté výročíKromě typických narozeninových kulatin, které jsou dělitelné desítkou beze zbytku (tj. 10, 20, 30, 40 roků, 50, 60 roků, 70, 80, 90 roků, 100, 110 a 120 let) jsou významné i půlkulatiny. Ty jsou dělitelné číslem pět (5, 15, 25, 35, 45, 55, 65, 75, 85, 95, 105 roků, 115 let). Z půlkulatých narozenin jsou nejvýznamnější 15. narozeniny. Patnáctiny přináší i důležité právní změny v životě každého mladého muže a ženy. Stejně jako 18. narozeniny. Osmnáctiny sice nejsou kulaté ani půlkulaté, ale jsou mnohem významnější - člověk se při osmnáctých narozeninách stává definitivně dospělým. Mezi další významná nekulatá výročí patří 33 let, což je věk, ve kterém měl být ukřižován Ježíš Kristus - jedná se o tzv. Kristova léta neboli Kristovky.


Blahopřání k jubilejnímu kulatému výročí v práci i v rodině

Jubilejní kulatá výročí narození se oslavují častěji než běžné narozeniny. Slaví je lidé, kteří jinak běžné každoroční narozeniny třeba absolutně neslaví. Oslavy také bývají větší a bouřlivější. Často jsou pozváni hosté z širší rodiny, kteří se běžných oslav neúčastní jako strýcové, tety, bratranci, sestřenice, synovci, neteře, zatímco běžných narozenin se účastní většinou pouze manžel, manželka, přítel (přítelkyně) či partner (partnerka), syn, dcera a babička s dědou. Jubilejní kulatá výročí se často slaví i v práci kde jinak běžná výročí nechávají zaměstnance klidnými. Pokud váš šéf, vedoucí, spolupracovník, kolega, nadřízený nebo podřízený slaví významné kulaté narozeniny (zvláště pokud je mu padesát nebo šedesát let), tak mu určitě popřejte a předejte gratulaci ke kulatým narozeninám (padesátinám, šedesátinám). Může se jednat o obyčejné zakoupené obrázkové papírové Albi přání nebo o vlastnoručně vytvořené vtipné blahopřání s věnováním a podpisem ředitele firmy zarámované nebo zatavené do fólie. Možností je celá řada přičemž právě na této stránce naleznete vzorové texty blahopřání k jubileu, jež lze upravovat, formátovat, vybarvit, doplnit obrázky apod. Nemusíte samozřejmě zůstat pouze u papíru, lze využít například textilu. Oblíbená jsou vtipná trička s nápisem k výročí, ale může se jednat i o svetr, bundu nebo o krajku. Strojaři mohou vytvořit originální přání z kovu, z keramiky (nejoblíbenější jsou asi hrníčky) a jiných materiálů. Módní jsou i laserem gravírované předměty s nápisem k jubileu - třeba placatka s nápisem 50 let. Text blahopřání vždy volte podle typu osobního vztahu, tj. formální text přání pro váženého obchodního partnera, romantický zamilovaný text přáníčka pro vaší slečnu (přítelkyni), sprostý a vtipný text pro kamarády.

Přání od dětí pro tátu a mámu ke kulatým narozeninám

Malé děti - kluci i holky - bývají nesmírně tvůrčí a jsou schopni v rámci výtvarné výchovy vytvořit originální přání k jubilejním narozeninám kupříkladu pro svého učitele nebo učitelku. I doma mohou synové a dcery, případně mladí vnuci a vnučky, zapojit svoji fantazii a talent a z papíru, překližky, textilu, skla, umělé hmoty a jiných surovin vytvořit originální přáníčko k jubilejním narozeninám téměř zadarmo. To tatínka, maminku nebo dědečka a babičku zaručeně dovede k slzám z dojetí. Takový originální dárek k šedesátinám se stane i pěkným bytovým doplňkem na stěně nebo polici.

Vtipné texty elektronických přáníček to jistí

Pokud se osobně neúčastníte oslavy životního jubilea, je přesto vhodné svým přátelům, kamarádům, spolužákům a kolegům poblahopřát. Lze to provést několika způsoby. Klasikou je odeslání přáníčka nebo pohlednice Českou poštou. Nemusí se to však z časových důvodů dát stihnout, zvláště pokud jste v zahraničí. Pak vám zbývá internet a elektronika. Nejjednodušší bude poslat text narozeninového přání smskou, mmskou, emailem, zprávou přes Twitter, Facebook, Whatsapp, Skype nebo ICQ. Ale i na internetu jde být originální a můžete odeslat přáníčko vytvořené ze staženého obrázku a textu básničky k jubileu. To zajisté potěší víc než sms, ale oslavenec musí mít přístup k internetu. Případně využijte online služeb s elektronickými pohlednicemi zdarma jako je ecards.cz.

Gratulujte starým kamarádům k výročí

Určitě je mnoho osob, na které byste neměli s přáním kulatých narozenin zapomenout. Poznamenejte si jejich data narozenin do elektronického kalendáře, který vás na ně zdarma upozorní. Záleží, jak blízký vztah s oslavenci máte, což víte jedině vy. Obecně ale můžete přát ke kulatinám svým současným i bývalým sousedům, slečnám z tanečních, bývalým spolužákům ze základní, střední nebo vysoké školy (univerzity). Dále svým kamarádům z vojny nebo z bývalé práce. Popřejte virtuálním kamarádům z internetových diskuzí a chatů. I členové spolků a sdružení, jejichž jste členem, si zaslouží vaši gratulaci. Může se jednat o členy výboru stavebního bytového družstva, o zahrádkáře, dobrovolné hasiče, o členy sportovních oddílů, tedy o fotbalisty, hokejisty, basketbalisty, golfisty), tenisty, kuželkáře atd. Též si vzpomeňte na chovatele a pěstitele - zahrádkáře, kaktusáře, rybáře, myslivce nebo na štamgasty z oblíbené hospůdky. Pokud máte korektní vztahy se svými bývalými, tak i vaši expartneři a expartnerky, ex-manžel, ex-manželka, milenec, milenka od vás ocení přáníčko k jubileu.

Na této stránce jste nalezli texty sms přání k jubileu pro ženy i muže dostupné zdarma ke stažení.

Dnešní den (19. květen 2024) slaví svůj svátek Ivo a Celestýn, zítra (20. květen 2024) oslavuje jmeniny Zbyšek a Zbyška, pozítří (21. květen 2024) má svátek Monika a Mona, 22. květen 2024 bude mít svátek Emil a Rita. 23. květen 2024 bude slavit Vladimír a Vladimíra.


Vyhledávání

Reklamy


(c) 2024 Luksoft.cz | Zásady ochrany osobních údajů