Přání, přáníčka, blahopřání
Ostatní
Přání k narozeninám, přáníčka, blahopřání, gratulace

Narozeniny jsou pro většinu mužů i žen, dospělých i dětí, nejdůležitějším svátkem a to často i z praktických právních důvodu například pokud se jedná o 15 nebo 18 narozeniny. Významná jsou i tzv. jubilea, neboli kulatiny (kulaté výročí). Tak nazýváme například 50. narozeniny. přání k jubileu naleznete v jiné části našeho webu. Zde jsou pouze přání k narozeninám například pro babičku.

Tato více či méně vtipná elektronická přání k narozeninám, veršovaná přáníčka (básničky), blahopřání můžete zdarma poslat vašim blízkým prostřednictvím SMS zprávy nebo emailu. V plánu máme přidat i elektronická blahopřání s obrázky a texty. Mělo by se jednat o obdobu klasických přáníček z papíru (nejznámější jsou asi ty firmy Albi), které budou zdarma určeny ke stažení a zaslání emailem, facebookem nebo twitterem.

Narozeninová blahopřání pro rodinu

Komu všemu máte přát k narozeninám? Záleží samozřejmě na tom, jak blízký vztah máte nebo na místních zvyklostech. Pokud máte dobré vztahy v práci, můžete dát blahopřání k narozeninám spolupracovníkům, kolegům, podřízeným, nadřízeným i šéfovi. Určitě ale nezapomeňte na nikoho z příbuzných - otce (taťku, tátu), matku (mámu, mamku, maminku), bratra, sestru, babičku, dědečka, strýce, tetu, synovce, neteř, snachu, zetě, tchýni, tchána, na vaše děti (syna, dceru), vnuka, vnučku, pravnuka, pravnučku ... Nezbytné je gratulovat vaší ženě, manželce, přítelkyni, partnerce nebo milence. Ženy či holky jsou na podobná opomenutí obzvláště citlivé. Takže vyberte nějaký pěkný romantický zamilovaný text pro vaší paní, slečnu, mladou, starou, resp. choť. Pochopitelně i muži a páni kluci by neměli přijít zkrátka. Popřejte vašemu partnerovi, příteli, muži, manželovi či milencovi. Co pěkného mu dáte, záleží jen na vás :-)

Gratulace pro sportovce, učitele i myslivce

V neposlední řadě nezapomeňte ani na vaše kamarády a známé z různých zájmových činností, zájmových spolků a sdružení. Nezapomeňte popřát k narozeninám trenérovi vašeho sportovního oddílu, sportovce, fotbalisty, hokejisty, horolezce, plavce, tenisty, cyklisty, turisty atd. Oslavte narozeniny i se zahrádkáři, rybáři, myslivci, chovateli, zemědělci, lesníky apod. Pokud jste studenti základní nebo střední školy tak blahopřejte k narozeninám i svým spolužákům, oblíbeným učitelům, učitelkám, profesorům i profesorkám a přát lze i svému lékaři.

Předejte přání osobně

Vždy je nejlepší gratulovat během oslavy, resp. osobně. Přání můžete přednést nebo dát stažené přáníčko vytištěné na tiskárně a vložené do papírové obálky třeba spolu s bankovkou nebo voucherem či poukázkou. Nezapomeňte spolu s přáníčkem předat i vtipný nebo praktický dárek od bonboniéry přes alkohol až po praktický domácí spotřebič. U žen nezapomeňte na květinu!

Elektronická narozeninová přáníčka

V případě, že osobní setkání není možné například z důvodu nemoc, služební cesty či jiných povinností jednoho z účastníků, tak lze využít gratulace po telefonu (telefonního hovoru) nebo alternativní elektronické komunikace - text přání k narozeninám můžete zaslat pomocí emailu, sms, Skype, ICQ, Facebooku nebo Twitteru. Buďte kreativní a text vtipného nebo zamilovaného přáníčka okořeňte vtipným obrázkem, oslovením nebo vlastní básničkou s přihlédnutím k vlastnostem a zájmům oslavence. Jiný způsob přání volte pro slečny, holky či malé holčičky, jiné pro muže, kluky nebo malé chlapce. Zcela jiné blahopřání určitě vyberete pro šéfa nebo vedoucího. Stejně tak bude jinak vypadat přání pro malé dítě, třeba pro vaši mladou malou vnučku a jinak zase blahopřání pro staršího důchodce, dědečka, babičku nebo dokonce pradědečka a prababičku.

Dnešní den (15. červen 2024) slaví svůj svátek Vít, Vítek, Víta a Izolda, zítra (16. červen 2024) oslavuje jmeniny Zbyněk, Zbyňka a Zbyhněv, pozítří (17. červen 2024) má svátek Adolf a Adina, 18. červen 2024 bude mít svátek Milan, Milana a Milíč. 19. červen 2024 bude slavit Leoš, Leo a Leon.


Vyhledat slovo

Reklamy


(c) 2024 Luksoft.cz | Zásady ochrany osobních údajů