Přání, přáníčka, blahopřání
Ostatní
Přání ke svátku, přáníčka, blahopřání, gratulace

Svátek nebo správněji jmeniny jsou po narozeninách další každoročně se opakující příležitostí k oslavě. Přinášíme vám několik textových přání ke svátku, které můžete použít při gratulaci. Pokud nevíte, kdo kdy slaví svátek, podívejte se na partnerskou stránku se seznamem svátků v ČR a cizině. Další přání k svátku naleznete zde.
Elektronická přáníčka ke stažení a vytištění

Texty přání k jmeninám z těchto stránek můžete jednoduše stáhnout - zkopírovat (označte text myší a stiskněte CTRL+C nebo klikněte pravým tlačítkem myši a z menu zvolte kopírovat). Text přání pak v grafickém editoru nebo v office Wordu upravte a spolu s pěkným obrázkem (doporučujeme užít vektorový klipart nebo vlastnoručně pořízenou fotografii) ho vytiskněte na kvalitní papír. Můžete si tak v domácích podmínkách vytvořit přáníčko, které bude dosahovat kvalit profesionálních výrobků od renomovaných firem jako je Albi. Navíc to bude přání skoro zadarmo a nejspíš udělá na oslavence větší dojem než zakoupení běžného masového komerčního produktu!

Přání pro kluky, holky, ženy i muže

Přát k svátku můžete prakticky komukoliv, nikoho tím neurazíte i v případě, že dotyčný jmeniny neslaví. Výhodou svátku je, že jeho datum naleznete v kalendáři narozdíl od narozenin u kterých je datum narození osobní údaj, který není vždy všem znám. Některá jména jsou však v kalendáři vícekrát během jednoho roku a různí lidé stejného jména proto často slaví svátky v jiných termínech. Nejčastější případ je asi u jmen Petr a Pavel. Tuto skutečnost doporučujeme diskrétně ověřit u blízkých přátel a příbuzných potenciálního oslavence.

Texty přání k svátku podle jmen

Chápeme, že počet přání k svátku na tomto webu není moc velký a nepokryje tak velké procento oslavenců - populace. Proto zde uvádíme přímé odkazy na texty originálních vtipných blahopřání k svátku rozdělených abecedně podle jmen, které naleznete na partnerských webových stránkách. Text přání se otevře po kliknutí na odkaz v novém okně vašeho internetového prohlížeče.

Adam, Aleš, Alena, Anna, Barbora, Bohumil, Bohuslav, Božena, Dagmar, Dana, Daniel, David, Dušan, Dominik, Eliška, Eva, Filip, Hana, Helena, Honza, Iva, Ivan, Ivana, Irena, Ivo, Jan, Jana, Jakub, Jarmila, Jaromír, Jaroslav, Jaroslava, Jindřich, Jitka, Jiří, Jiřina, Josef, Tomáš, Radek, Petra, Petr, Miroslav, František, Martin, Zdeněk, Karel, Milan, Michal, Marie, Kamil, Kateřina, Kristýna, Lubomír, Luboš, Lucie, Luděk, Lenka, Libor, Ludmila, Lukáš, Matěj, Martina, Michaela, Miloslav, Miloš, Markéta, Marcela, Marta, Matyáš, Monika, Oldřich, Pavla, Patrik, Rudolf, Robert, Radim, Richard, Rostislav, Štěpán, Tereza, Václav, Veronika, Věra, Vít, Vladislav, Vlasta, Vlastimil, Vojtěch, Zbyněk, Zdeňka, Zuzana

Tato více či méně vtipná elektronická přání, přáníčka, vtipné a romantické texty básniček k svátku nebo vážně myšlená blahopřání můžete zdarma poslat vašim blízkým prostřednictvím SMS zprávy nebo emailu.

Textová blahopřání lze také snadno stáhnout a zkopírovat do grafického editoru, zvolit správně velké barevné písmo a k tomu přidat romantický obrázek. Toto obrázkové přáníčko k svátku lze pak z elektronické podoby převést (vytisknout) na papír na běžné tiskárně a zaslat poštou, kurýrem nebo ho lze pochopitelně i předat osobně například v obálce.

Blahopřání pro děti i seniory

Dort ke svátku Uvedená přání k svátku jsou zdarma, proto je lze opakovaně využívat tak často, jak jen budete chtít. Blahopřání k jmeninám doporučujeme pro ženy, muže, děti, vnuky, vnučky, dospělé, seniory nebo důchodce. Nejdůležitějšími osobami, kterým asi budete přát budou rodiče (maminka, tatínek), manžel, manželka, resp. přítel, přítelkyně nebo partner a partnerka - pro ně určitě vyberte romantické zamilované přáníčko k svátku. Pokud máte malé nebo větší děti, tak na ně též nesmíte zapomenout! Malé slečny, dívky, holky, holčičky, chlapci, kluci, synové i dcery si zaslouží poznat vaši lásku. Gratulovat k svátku byste měli i vašemu bratrovi, sestře, a jejích dětem - neteři a synovci. Ani další rodinní příslušníci by neměli přijít zkrátka. Blahopřání babičce, dědečkovi, prarodičům, prababičce, pradědovi, strýci, tetě, tchánovi i tchýni by mělo být ve fungujících rodinách samozřejmostí. Nezapomeňte ani na pracovní kolektiv, na své spolupracovníky, nadřízené, podřízené i na vašeho šéfa, vedoucího nebo dokonce ředitele. Ti se vám mohou časem odvděčit zvýšením čísla na výplatní pásce, ostatní snad alespoň chlebíčky, zákusky a nabídnutou bonboniérou. Stejně tak si s gratulací a přáním k svátku vzpomeňte na své kamarády a přátele, na štamgasty z oblíbené hospody nebo na sportovce ze sportovního oddílu, který navštěvujete - na tenisty, hokejisty, horolezce, turisty, fotbalisty, basketbalisty, golfisty, trenéry, maséry, kustody, bafunáře a další. I vaši milí sousedé si zajisté zaslouží gratulaci k svátku. V neposlední řadě si jistě zaslouží přání k svátku i kolegové zahrádkáři, rybáři, myslivci, chovatelé a pěstitelé, skauti, junáci, pionýři, geokeškaři, učitelé a učitelky, profesoři, profesorky, spolužáci a spolužačky, vaši ex (expartneři a expartnerky) a vůbec všichni milí lidé, které znáte! Blahopřání odešlete i těm, které znáte jen virtuálně - přátelům, kamarádům a kamarádkám z Facebooku, Twitteru, z ICQ nebo z různých diskuzních fór. Těm všem je vhodné elektronicky poslat vybraný pěkný a vtipný text blahopřání, stačí si vybrat příslušné jméno a zkopírovat text.

Květina vždy potěší ženu, láhev muže

Květina k svátku pro ženu Spolu s gratulací předejte i nějakou tu pozornost - dárek. Ženě, ať již je to maminka, macecha, partnerka, přítelkyně, ex-přítelkyně, milenka nebo kamarádka, dejte kytici růží, karafiátů, gerber, tulipánů nebo jiných pěkných rostlin. Muži, ať již je to manžel, přítel, kamarád, partner, ex-partner nebo milenec, pokud není zrovna zapřísáhlým abstinentem, dejte láhev vína nebo něčeho tvrdšího. Blízcí oslavenci si zaslouží i další - hodnotnější dary - elektroniku, šperky, oblečení, sportovní náčiní, vouchery na masáže nebo poukaz na víkendový pobyt v horském penzionu...

A co pokud slavíte svátek právě Vy? Pak uspořádejte velkolepou oslavu u sebe doma nebo ve vybrané restauraci. Pozvěte přátele, kamarády, příbuzné, kolegy z práce a klubu nebo obchodní partnery. Zašlete lidem elektronické nebo sms pozvánky k oslavě a těšte se z přáníček, dárků a osobního setkání s vašimi nejbližšími, se kterými se cítíte dobře.

Dnešní den (19. květen 2024) slaví svůj svátek Ivo a Celestýn, zítra (20. květen 2024) oslavuje jmeniny Zbyšek a Zbyška, pozítří (21. květen 2024) má svátek Monika a Mona, 22. květen 2024 bude mít svátek Emil a Rita. 23. květen 2024 bude slavit Vladimír a Vladimíra.


Hledat slovo

Sponzorované odkazy


(c) 2024 Luksoft.cz | Zásady ochrany osobních údajů